BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

W jaki sposób kontrolować dostęp w swojej firmie?

02.05.2018 / czytano: 2917 razy


Kontrola dostępu w firmach staje się tematem coraz częściej podejmowanym, ze względu
na to, że zarówno w większych, jak i w mniejszych przedsiębiorstwach na wadze zyskuje ochrona danych. Głównie zaś dotyczy to firm z branży IT.

Sam system kontroli dostępu to zespół wzajemnie powiązanych urządzeń elektronicznych i mechanicznych, ograniczający użytkownikom dostęp do konkretnych stref informacji.


REKLAMAGłówne cechy systemów kontroli dostępu
 
Najważniejsze narzędzia użytkowane w ramach systemów kontroli dostępu to:
odcisk linii papilarnych, tagi RFID, tablica rejestracyjna pojazdów, czy piloty radiowe. Wprowadzając systemy kontroli dostępów pracodawcy wiedzą, jak działają takie systemy i są świadomi, że zbierają one informacje na podstawie nagromadzonych uprzednio konfiguracji, bez potrzeby ingerencji osób trzecich. Przedsiębiorca może wobec tego osobiście zadecydować, który spośród użytkowników będzie mieć dostęp

do wybranego sektora, czyli do zabezpieczonej strefy.

Elementami zaporowymi w przedsiębiorstwach są najczęściej: drzwi z zamkiem elektronicznym, rygle, bramki, szlabany oraz bramy przesuwne.

Do wiodących cech systemu kontroli zalicza się: maksymalną ochronę przed obecnością 
użytkowników w strefach
   
systemu, identyfikację elektroniczną użytkownika, systematyczny zrzut zdarzeń występujących w obrębie systemu, sterowanie zaporami, a także wdrożony system anty – pass – back.

Systemy kontroli dostępu współpracują z urządzeniami wyposażonymi w identyfikatory osobiste. Nad całością systemów kontrolę sprawuje jeden komputer, a uprawnienia dla użytkowników nadawane są indywidualnie.

 
 
Plusy wdrożenia systemów kontroli dostępu
 
Plusy wdrożenia systemów kontroli dostępu wynikają przede wszystkim z tego, że przedsiębiorstwa je wprowadzające są lepiej zabezpieczone. Firma może dzięki temu działać sprawniej, podejmując coraz to nowe inwestycje. Systemy kontroli dostępu stają się standardem w branży IT, a i w innych branżach instaluje się teraz znacznie częściej oprogramowanie zabezpieczające. To pozwala maksymalnie ochronić dane firmy, bez obaw, że dostaną się one w niepowołane ręce.

Więcej: www.schneider-electric.pl 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA