BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

W Ostrowie Wielkopolskim powstanie zakład produkcji żywności cateringowej

05.02.2014 / czytano: 3866 razy

W Ostrowie Wielkopolskim, na ponad 1-hektarowej działce przy ulicy Grunwaldzkiej, powstanie nowoczesny zakład firmy Wielko - Food, w którym produkowana będzie żywność caternigowa. Inwestorem jest belgijska firma DELIVA. Zakład ma rozpocząć produkcję pod konieć sierpnia 2014 roku. Docelowo, w ciągu pięciu lat w zakładzie zatrudnionych zostanie 100 osób  - poinformowało Biuro Prasowe i Relacji Społecznych UM w Ostrowie Wielkopolskim.

REKLAMA- Wbiliśmy łopatę na ulicy Grunwaldzkiej, w miejscu, w którym jeszcze w tym roku ma powstać nowoczesny zakład - firma Wielko - Food. Niezwykle cieszę się, że inwestycja rusza. Pierwsi ostrowianie już są zatrudnieni, przebywają w Belgii na szkoleniu, gdzie uczą się pracować na konkretnych maszynach - mówi Jarosław Urbaniak, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Dla miasta pojawienie się nowych firm oznacza wiele korzyści. To przede wszystkim nowe miejsca pracy. Po drugie, to co łączy te trzy ostatnie zewnętrzne inwestycje z rozbudową Parku Technologicznego i planowaną budową Parku Przemysłowego to fakt, że inwestorzy stawiają na wysokie, nowoczesne, innowacyjne technologie, więc są to firmy, które nie tak łatwą dadzą się wyprzeć z rynku. Dla Ostrowa Wielkopolskiego jest ważne także to, że w krótkim okresie czasu mamy do czynienia z czterema dużymi inwestycjami. W Polskę, ale i Belgię, Francję co było namacalne w postaci kilku francuskich inwestorów idzie opinia o Ostrowie Wielkopolskim, że warto tu prowadzić swój biznes. Każdy inwestor i każde miejsce pracy jest dla Ostrowa i ostrowian ważne.

Herman Schepers, właściciel firmy Delia, główny inwestor: -  Dwa lata jeździliśmy i szukaliśmy w Europie terenów, aby mieć dobre miejsce na dobry zakład. Zależy nam na tym, by zdobyć dobry surowiec - mięso, aby nie jeździł daleko i gdzie byliby dobrzy pracownicy. Byliśmy w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, w Rumunii.  W Polsce pokazywano mi wiele firm. Ale były to stare budynki, nie byłem zadowolony. Wtedy nawiązaliśmy kontakt z Prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego Panem Jarosławem Urbaniakiem, po rozmowach wiedziałem, że z tego coś będzie. On jest bardzo mądry i bardzo szybki i powiedział, że ma dla nas działkę, którą potem kupiliśmy w przetargu, a teraz rozpoczynamy budowę zakładu.

 Firma - matka zatrudnia w Belgii 500 osób. Docelowo zakład w Ostrowie Wielkopolskim planuje rozbudowę obiektu i zatrudnienie w ciągu pięciu lat 100 osób.

- W Ostrowie Wielkopolskim docelowo planujemy pracę na trzy zmiany. Firma Wielko - Food przenosi ponad 50-letnią tradycję produkcji żywności caternigowej, czyli cateringu przemysłowego. Zajmuje się produkcją żywości dla dużych podmiotów takich jak m.in. szpitale, stołówki szkolne, studenckie, restauracje. Zakład w Belgii ma ponad 10 tys. m2, w nowoczesnej produkcji pracuje około 100 osób, a ponad 400 w dystrybucji. Firma dostarcza produkty do Belgii, Holandii, Beneluksu, do części Francji i Niemiec. Ze względu na to, że dużo produktów jest czerpanych z Polski - głównie mięso i warzywa - firma zdecydowała się zainwestować w Polsce. Zanim zdecydowaliśmy się budować w Polsce, potem w Wielkopolsce, a docelowo w Ostrowie Wielkopolskim, zdążyliśmy w ciągu roku czasu spojrzeć na możliwości inwestycji w innych krajach - m.in. Węgry, Czechy. Niemniej jednak, z kontaktów biznesowych wynika, że ci, którzy już zainwestowali w Polsce mówili, że najlepszym miejscem jest Wielkopolska, a ja przekonałem Pana Schepersa, że najlepszym miejscem jest Ostrów Wielkopolski – podkreśla Georg Lewandowski, wiceprezes spółki Wielko-Food. - Produkcja, którą my będziemy robili w Ostrowie Wielkopolskim, jest już sprzedana na kilka lat do przodu. Głównym odbiorcą są kraje zachodnie, ale mamy nadzieję, że rynek w Polsce, dla naszych produktów także się otworzy.

Opis do zdjęcia:
- Wbiliśmy łopatę na ulicy Grunwaldzkiej, w miejscu, w którym jeszcze w tym roku ma powstać nowoczesny zakład - firma Wielko - Food - mówi Jarosław Urbaniak, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
Fot. UM Ostrów Wielkopolski

Ryszard Mulek
Źródło: Biznes Dolnośląski

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA