BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

We Francji, w Niemczech i Czechach montują okna z Siedlec - teraz MARKO poszukuje udziałowca

25.06.2015 / czytano: 8876 razy


Pierwszych dziesięć lat działalności firmy Marko-Okna.pl, produkującej okna, drzwi, rolety może być podręcznikowym przykładem rozwoju małej firmy w dużego producenta.

Jej właściciel, Mariusz Kierszniewski wcześniej zajmował się transportem, importem ze wschodu, ale w 1994 roku, gdy rozwinął się boom na okna zaczął je produkować i okazała się ta decyzja strzałem w dziesiątkę.

REKLAMA
Dziś, po 20 latach samodzielnego inwestowania we własną produkcję, na zakup maszyn i wyposażenia bazy produkcyjnej teraz Marko-Okna.pl rozgląda się za dodatkowycm udziałowcem, 
inwestorem, bo perspektywy rozwoju są znakomite. - Tak, poszukuję udziałowca, aby stanąć do konkurowania na rynkach zagranicznych, jak równy z równym - mówi Mariusz Kierszniewski, jedyny dotąd właściciel Marko-Okna.pl  - Teraz warto firmę doinwestować, bo nasza produkcja i sprzedaż jest już tak rozwinięta, że możemy przejść na znacząco wyższy etap rozwoju.

Stale wzrasta oferta firmy. Obecnie Marko-Okna.pl produkuje okna PCV
   
sześciokomorowe w systemie Gealan oraz specjalistyczne okna renowacyjne i monobloki, sprzedawane na rynku francuskim. - Eksportujemy od dwóch lat do Francji, gdzie mamy współpracownika - dodaje Mariusz Kierszniewski. - Naszym przedstawicielem jest we Francji Ryszard Trochowski, który mieszka w La Seyn, w południowej Francji, w okolicach Tulonu. Produkcja Marko jest tam montowana różnie - w domkach jednorodzinych i w większych obiektach. Wysyłamy tam okna, drzwi, rolety - do Paryża, do Lionu, ale także do Czech, do Pragi.

 

 
A na rynek niemiecki Marko-Okna.pl produkuje specjalne systemy IQ oraz stolarkę aluminiową i okiennice w belgijskim systemie Aliplast, bo firma eksportuje także do Niemiec, Włoch, Czech, Norwegii. - Przydałby się udziałowiec - wraca do najważniejszego dla firmy tematu Mariusz Kierszniewski - bo mamy mocne podstawy do dużego rozwoju.
 
W ofercie są także okna inwentarskie, drzwi zewnętrzne, wewnętrzne, rolety zewnętrzne, parapety oraz własnej produkcji rolety wewnętrzne z szerokim wyborem materiałów i wielosezonowe moskitiery.

Produkcja firmy zlokalizowana jest w jednym zakładzie w Siedlcach, co redukuje koszty działalności operacyjnej, a wygrywa firma na rynku krótkimi terminami realizacji, niezawodnością dostaw oraz usługą dodatkową - kompleksowego doradztwa technicznego. W 2013 roku firma sprzedała kilka tysięcy okien, rolet, drzwi, a w tym roku już około 2 tysięcy okien, które są podstawą produkcji, ale też już spore ilości pozostałego asortymentu.
 
(ac)

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA