BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Wentylatory kominowe

25.05.2020 / czytano: 1279 razy

 
Wentylatory kominowe to urządzenia zaliczane do wentylatorów kanałowych, umożliwiające mechaniczną wentylację obiektów o dużej powierzchni. Montowane są w kanałach wentylacji kominowej – okrągłej lub kwadratowej.

Przy instalacji wentylatorów w kanałach kwadratowych, w celu zniwelowania hałasu pracy urządzenia i zmniejszenia strat ciśnienia, zaleca się stosowanie specjalnie wyprofilowanych dysz.

REKLAMADostępne w naszej ofercie produkty charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami, co pozwala idealnie dopasować wentylator kominowy do konkretnego zastosowania. Urządzenia te dedykowane są do pracy w kominach wyciągowych obiektów produkcyjnych i rolniczych. Wentylatorów kominowych nie montuje się w przewodzie kominowym. Są to wysokiej jakości konstrukcje, które świetnie sprawdzają się w zastosowaniu przemysłowym, umożliwiając skuteczne odprowadzenie zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz budynku.
 
Wentylatory kominowe – rodzaje
 
Oferowane przez nas wentylatory kominowe różnią się między sobą parametrami technicznymi, takimi jak moc, liczba obrotów, wydajność, typ regulatora (SPA – 3, SPA – 5, SPA – 10) czy stopień ochrony obudowy urządzenia elektrycznego przed zanieczyszczeniem (IP66 lub IP55). Poszczególne modele wyposażono w silnik indukcyjny – 1 fazowy, 3 fazowy lub asynchroniczny.
 
Wentylator kominowy – typy dostępnych urządzeń:

Wyciągi kominowe WCH – 35, 40, 45, 50 – praca ciągła w trudnych warunkach, zastosowanie: rolnictwo, obiekty inwentarskie, stopień ochrony: IP 55, zakres mocy: 200W do 370W, zasilanie: 230V lub 400V.
Wentylatory osiowe – zastosowanie: w halach, magazynach, obiektach inwentarskich, stopień ochrony: IP 66, klasa izolacji (ciepłoodporności pracy silnika elektrycznego): F, zakres mocy: od 150W do 750W, zasilanie: 230V.
 
Jak wybrać wentylator kominowy?

Wybór odpowiedniego wentylatora kominowego zależy od rodzaju jego zastosowania, warunków użytkowania (trudne, średnie, lekkie) oraz od kubatury pomieszczeń, jakie będzie wentylował. Wymuszona wentylacja w budynkach przemysłowych, produkcyjnych czy rolniczych jest zazwyczaj koniecznością. Aby była sprawna, należy właściwie dobrać moc urządzenia do konkretnego zapotrzebowania.
 
Wentylatory kominowe dostępne w ofercie naszego sklepu mogą pracować w zróżnicowanych warunkach, nawet tych najtrudniejszych, są wydajne i wytrzymałe. W razie jakichkolwiek wątpliwości w kwestii wyboru modelu oraz instalacji wentylatora zapraszamy do kontaktu
– służymy fachowym doradztwem!
 
Więcej na temat wentylatorów kominowych:
https://www.wentylatorysklep.pl/wentylatory-kominowe.html

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA