BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Wizyta u okulisty - zadbaj o swój wzrok

27.01.2017 / czytano: 1706 razy


Każdy zmysł jest ważny. Jednak nie da się ukryć, że to właśnie dzięki wzrokowi człowiek odbiera grubo ponad osiemdziesiąt procent bodźców, które płyną do człowieka z otoczenia.

Dlatego trudno wyobrazić sobie życie bez wzroku. I dlatego właśnie z takim podziwem obserwuje się osoby, które mimo braku wzroku tak doskonale i samodzielnie funkcjonują.

REKLAMAJednak jeżeli tylko jest taka możliwość - należy zrobić wszystko, by zapobiec utracie czy poważnemu uszkodzeniu wzroku. A pierwsze objawy tego, że dzieje się coś złego można zauważyć już w dzieciństwie. Dlatego właśnie tak ważna jest obserwowanie dziecka, by móc szybko zareagować w razie wystąpienia problemu ze wzrokiem.
 
Kiedy iść do okulisty?

Dziecko często samo nie zasygnalizuje problemów ze wzrokiem. Może się tego wstydzić, może też ich... Nie zauważać. Zrzucać swoje problemy na karb roztargnienia lub udawać, że problemu w ogóle nie ma. Dzieci często zwyczajnie się wstydzą. Równie często również boją się.

Paradoksalnie, bardziej tego, że stracą lub nieodwracalnie uszkodzą wzrok boją się wizyty u okulisty i konieczności noszenia okularów.

Dla dzieci w pewnym wieku taka konieczność może brzmieć jak wyrok, dlatego starają się najdłużej, jak to tylko możliwe odwlekać konieczność poinformowania o problemie. Dlatego nie można ufać, że dziecko powie o problemie, jeżeli go będzie miało.
   

Wizyta u okulisty - profilaktycznie?
 
Warto natomiast prewencyjnie odwiedzać okulistę. Okulista dziecięcy to lekarz, który nie tylko ma ogromną wiedzę na temat chorób i wad wzroku, ale również ma odpowiednie narzędzia i podejście do dzieci. Wszystko ma na celu zminimalizowanie stresu dziecka i wykrycie wady czy choroby, jeżeli któreś z nich występuje.

Okulistyka poszła do przodu - w dzisiejszych czasach badania, choćby takie komputerowe badanie pola widzenia, może bardziej przypominać ciekawą grę komputerową niż nudne badanie. Przyrządy do badań mogą dziecku wydawać się wręcz futurystyczne - dlatego z ciekawości chętnie z nich skorzysta. Najważniejsze, by oswoiło się z myślą, że okulista to nie jest wróg.
 
Źródło: Centrum Medyczne Macromedica

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA