BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Wolność w czasach COVID-19

29.04.2020 / czytano: 1099 razy


Kiedyś, czas spędzony w niewoli epidemii nie będzie dla nas znaczył nic, bo jak ktoś kiedyś powiedział: „Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach.”. Ale kto powiedział,
że czas niewoli trzeba zmarnować? To zależy od nas, jak go wykorzystamy.

Czasami trudno rozróżnić wolność od niewoli. Nieraz niewola ukryta jest w pozornej  wolności. Ludzie wiedzą, że więcej im nie wolno, niż wolno. Mówione jest im to co mogą
i jakie mają prawa. Mówione jest im to, że wszystkie zakazy i ograniczenia są dla ich dobra
i bezpieczeństwa.


 

REKLAMAWszystko inne zamiatane jest pod dywan. Zamiatanie pod dywan rzeczy trudnych i niechcianych skończy się tym, że po dywanie nie będzie dało się chodzić, bo będzie on pod sufitem. W tym przypadku, dywanem może być wszystko; Konstytucja, prawo, sejm, telewizja, prasa, radio. Zakłamanie. Tak określiłbym postawę dzisiejszego rządu polskiego. Nie tylko rządu, tylko całego środowiska politycznego i tego który na nie wpływa.
 
Dlaczego wszyscy okłamują wszystkich tylko dlatego, by mieć władzę w swoich rękach? Dlaczego naród Polski ma coraz mniej? Dlaczego prawa są ludziom odbierane? Argumentacją na to wszystko jest pandemia koronawirusa. Czasami mam wrażenie jakby obecna pandemia, była tylko idealnym pretekstem dla władz, by odebrać nam wolność i swobodę. Dlatego oficjalnie stwierdzam i określam wszelkie zło, zakłamanie, fałsz, przemoc fizyczną, psychiczną, bezprawne ograniczenia, brak pokory i zrozumienia potrzeb każdego człowieka, władzę za pandemię naszych czasów.
 
COVID-19 jest chorobą. Jest chorobą jak każda inna. Grypa też zabija i nie rozprzestrzenia się
na jej temat tak wiele informacji, jak na temat koronawirusa. Mówi się tylko i wyłącznie o tym.
W telewizji jest tylko Koronawirus, w radiu jest tylko Koronawirus, w reklamach, na ulicy, w sklepach, szpitalach, w rozmowach!!! Samo to, jest ograniczeniem swobody człowieka. Oglądam to, co oni chcą żebym zobaczył. Oni mogą, my nie. Oni nie są Bogiem. Są tylko ludźmi. Jak ja i ty. Mają (teoretycznie) takie same prawa jak my, ale nie, bo oni je ustanawiają. Moim zdaniem, to nie zwalnia ich z przestrzegania tego co wprowadzają. 

 
Nie tylko w czasach pandemii były takie incydenty. Afera z Trybunałem Konstytucyjnym? Afera
z sądami? Afera z Misiewiczem, Macierewiczem? Afera KNF ? Nagrody dla ministrów rządu Szydło? 2 miliardy złotych dla TVP?

 
To jest bezmyślność i władza. Z tego co widzę, to władza jest narkotykiem (i chorobą zarazem), którego bardzo się chce spróbować, ale jak zasmakuje się tej używki, to wpada się w wir, z którego nie ma wyjścia. Władzy ma zależeć na pożytku dla narodu i państwa. To na czym najmniej powinno im zależeć  to oni sami. Władza musi być poświęceniem całego siebie dla dobra ludu, swojego zdrowia, swoich sił i życia za naród. Władza i tchórzostwo to są wyrazy przeciwstawne.
 
Wolność jest orzeźwieniem dla ciała i duszy, wolność jest swobodą ruchu i wypowiadania się. Wolność stoi na granicy upadku, kiedy władza jest egoistyczna. Do wolności, potrzebne jest zaangażowanie ludzi na rzecz innych, a nie siebie, jeżeli Ty dbasz o kogoś, to ktoś dba o Ciebie, zawsze, bez wyjątku. Tylko trzeba to dostrzec. Jeśli nie człowiek to Bóg, zawsze bóg, bez wyjątku. Nawet jeśli człowiek, to Bóg idzie z nim w parze i podnosi go, by mógł on mówić Jego głosem.

Tylko trzeba to dostrzec. Wolność nie jest nigdy sama. Jeśli jest przeżywana sama, to nie jest wolnością. Wolność przeżywa się z kimś, aby działaś sprawiedliwie w okręgach politycznych, społecznych 
i międzyludzkich. To zaś nakłania człowieka na umiłowanie drugiego i zaopiekowanie się o jego wolność. Samotna wolność nie przetrwa. Wolni muszą być wszyscy, aby wolność mogła oddychać. Jedne ludzkie płuca nie zastąpią płuc wolności, która się dusi i potrzebuje oddychać. Muszą być wolni wszyscy, aby wolność odżyła.
 
Człowiek wolny sam wie jakie ma ograniczenia, tylko trzeba być wolnym psychicznie i fizycznie. Sama wolność fizyczna nie wystarcza w pełni do zrealizowania wolności prawdziwej. Wolnością  jest świadomość dobra i zła, z czego wynika wolna wola i wolność wyboru. Zapewne dobrego, bo człowiek wolny nigdy nie wybiera złego. Jeżeli wybiera złe, to znaczy, że nie jest wolny. 
 
Wolność jest miłością, która łączy się w Bogu. Miej miłość, a dostaniesz wolność.
 
Kamil Janisz


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA