BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Wypożyczanie samochodów w wielkich miastach – uważaj na…

24.08.2017 / czytano: 1061 razy


Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, ale nie tylko, zwiększa się liczba podróżnych w wielkich miastach, które wówczas cieszą się ponadprzeciętną popularnością.

Być może jest to najlepszy czas dla turystyki miejskiej, aczkolwiek przestrzegamy wszystkich urlopowiczów przed manipulacjami i nieuczciwymi firmami wynajmującymi auta.

REKLAMAOczywiście najprościej byłoby zarezerwować samochód dużo wcześniej, jednak doskonale rozumiemy jak bardzo jesteście Państwo zajęci i kwestie wypożyczenia środka transportu często trafiają na ostatnie miejsce na liście „rzeczy do zrobienia przed wyjazdem”. Właśnie dlatego chcemy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów podczas wynajmu auta w miejscu wypoczynku.
 
„NIEPRAWDZIWA” CENA
 
Bardzo często zdarza się, że wypożyczalnie nagle oferuje mnóstwo okazyjnych propozycji, które finalnie okazują się być fałszywe. Większość z nich przedstawia niższą cenę bez uwzględnienia w opisie dodatkowych kosztów. Wówczas ważnym jest, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem firmy i całą ofertą wynajmu. Ukryte opłaty zazwyczaj dotyczą pokrycia ubezpieczenia OC i AC, gdzie w niektórych przypadkach wymagane jest wniesienie również wkładu własnego. Wówczas założone przez klientów pieniądze będą stanowiły podstawę do zrekompensowania wszelkich
szkód czy strat poniesionych w wypadku, a w razie przekroczenia danej kwoty ubezpieczenie wypożyczalni przejmuje inicjatywę.

Dobrze jest także zorientować się, jakie ceny obowiązują za nadprogramowe usługi związane między innymi z umożliwieniem jazdy drugiemu kierowcy, wyjazdem za granicę czy chociażby wmontowaniem fotelika dla dziecka.

Naturalnie zdarzają się firmy, gdzie część z tych udogodnień jest
   
zagwarantowana i wliczona w cenę ostateczną, aczkolwiek należy uważać i dokładnie sprawdzać czy dane opcję są dostępne. Podobnie powinni klienci dowiedzieć się w jaki sposób rozliczane są przejechane kilometry, ponieważ nierzadko stosowane są różnej długości limity.

W przypadku przekroczenia konkretnej liczby przebiegu doliczane są opłaty za każdy jednorazowo przebyty kilometr. Jednakże coraz popularniejsze stają się wypożyczalnie oferujące brak jakichkolwiek ograniczeń, co znacznie ułatwia jazdę. Oprócz tego warto zainteresować się pobieraną przez wypożyczającego kaucją oraz okolicznościami, które jej podlegają. Przykładowo sprzątanie pojazdu może być naliczane ekstra, mimo opłacenia całej kwoty kaucji.

 
OGÓLNY STAN SAMOCHODU
           
Przed finalizacją wynajmu istotne jest, by klienci wnikliwie i skrupulatnie skontrolowali kondycję pojazdu zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Pomaga to znacznie podczas zdawania samochodu i porównywania jego stanu z opisem w protokole. Szczególnie ważne jest udokumentowanie wszelkich rys, uszkodzeń czy braków w aucie, aby zabezpieczyć się przed ponoszeniem dodatkowych kosztów naprawy.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest potwierdzenie zastanych warunków w formie zdjęć czy filmów, co będzie stanowić wygodną gwarancję. Poza wizualnymi defektami trzeba zapoznać się z mechanizmem samochodu, który obejmuje przede wszystkim stan oleju i pozostałych płynów, a także poziom paliwa w baku. Wszystkie te szczegóły mogą skutecznie ochronić przed pretensjami ze strony wypożyczalni przy zdawaniu auta oraz zapewnić kierowcy i pasażerom spokojną i bezpieczną podróż.
 

WYMAGANIA WOBEC KIEROWCY
           
Nie każda wypożyczalnia zgadza się na wynajęcie auta osobom, które aktualnie posiadają 18 lat. Dość często można spotkać się z dodatkowymi kryteriami, gdzie kierowca powinien mieć ukończony 21. rok życia oraz posiadać odpowiedni staż w prowadzeniu pojazdów danej kategorii, a w innym przypadku musi dopłacić wyznaczoną kwotę.
 
Zalecamy szczegółowe zapoznanie się z regulaminem wynajmu oraz umową wypożyczenia samochodu, gdzie wszystkie istotne informacje powinny zostać podane dla świadomości klienta. Należy zawsze zachować ostrożność, gdyż nigdy nie wiadomo na kogo można trafić.

Jednym z niewielu przykładów uczciwych i sumiennych firm jest Speedrental24 – wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu. Ich podejście do klientów oraz oferowana jakość zdecydowanie różni się od pozostałych, co wynika głównie z działania fair play. Muszą być Państwo świadomi swoich praw, dzięki czemu możecie podejmować odpowiedzialne decyzje wynajmu auta w wielkim mieście.


Więcej: Speedrental24.pl

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA