BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na serwisowanie taśm przenośnikowych

08.12.2022 / czytano: 1822 razy

   
Coraz więcej zamówień realizuje specjalistyczna podkarpacka firma usługowa Rubbelt, wykonująca serwisowanie taśm przenośni-kowych, jakie użytkowane są w transporcie kruszywa, w przemyśle elektrociepłowniczym, drzewnym i w wielu innych branżach.
 
Taśmy przenośnikowe są jednym z istotnych rozwiązań mechanicznych, zwiększających efektywność i usprawniających pracę. Wyma-
gają jednak systematycznej konserwacji, przeglądów i w razie uszkodzenia - szybkich, skutecznych i nader wszystko profesjonalnych napraw.

REKLAMAWykonują te usługi specjaliści Rubbelt, a wśród najlepszych sposobów ich realizowania jest wulkanizacja, gumowanie bębnów - opisuje zakres takich usług znana telewizja internetowa pod24.info.
 
Wulkanizacja taśm przenośnikowych jest metodą łączenia taśm przenośnikowych w technologii na gorąco, z wykorzystaniem odpowiednich klejów kauczukowych oraz gumowych mieszanek. Serwis taśm przenośnikowych przeprowadzany jest z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. 
 
W ofercie Rubbelt znajdują się również taśmy transportujące ogólnego przeznaczenia, a także trudnościeralne, temperaturoodporne, olejoodporne, trudnozapalne, typu Chevron, z linkami stalowymi, specjalistyczne.
 
Mobilny serwis doświadczonych pracowników zapewnia przeprowadzanie przeglądów i napraw w dowolnej lokalizacji, a profesjonalni specjaliści są dostępni przez całą dobę i mogą dojechać w każde miejsce. Ważne bowiem jest minimalizowanie strat firmy, wynikających z postoju w razie awarii. Wykonanie napraw na ogół wykonuje się na miejscu działania urządzeń, a w niewielu przypadkach konieczne jest wulkanizowanie uszkodzenia taśmy w zakładzie.

Naprawa taśmy przenośnikowej poprzez wulkanizację polega na zrekonstruowaniu i przywróceniu funkcjonalności najsłabszego ogniwa, jakim jest połączenie taśm przenośnikowych. Stosując tę metodę uzyskiwana jest szczelność taśmy, co przekłada się na wysoką wytrzymałość połączeń, która sięga maksymalnej wytrzymałości taśmy.
 
Taśmy przenośnikowe są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Najbardziej przydatne są jednak w przemyśle górniczym, drzewnym, elektrociepłowniach, zakładach produkcyjnych i w sortowniach odpadów na wysypiskach śmieci – i ze względu na intensywną eksploatację konieczna jest ich częsta konserwacja oraz wulkanizacja.
 
Wulkanizacja taśm przenośnikowych polega na oczyszczeniu oraz usuwaniu uszkodzonych obrzeży. Jeśli sytuacja tego wymaga, przeprowadzane jest zaklejanie dziur, pęknięć, a także zabezpieczanie odstających obrzeży, co chroni je przed dalszym niszczeniem, zapewniając tym samym bezpieczeństwo pracowników, jak i efektywną pracę.
 
Rubbelt wykonujące wszystkie prace związane z elementami gumowymi przenośników taśmowych, a w szczególności: dostawy i łączenie taśm tkaninowo-gumowych za pomocą pras wulkanizacyjnych, naprawy taśm przenośnikowych, protektorowanie bębnów przenośników taśmowych, serwis uszczelnień, skrobaków i innych elementów gumowych, progowanie taśm przenośnikowych, ochrona gumowa konstrukcji stalowych.Materiał zewnętrzny.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA