BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Z ziemi włoskiej do Polski przez Nowy Targ. Jubileuszowy 70. Tour de Pologne wystartuje w stolicy Podhala

31.07.2013 / czytano: 8663 razy

W najbliższy czwartek 1 sierpnia 2013 roku  Nowy Targ bedzie gospodarzem jednej z największych imprez masowych w Polsce. 
Stolica Podhala gościć będzie kolarzy, bo to właśnie tu rozpocznie się V etap (podhalański) 70. edycji  Tour de Pologne.

REKLAMA

Największe tuzy dwóch kółek wystartują z nowotarskiego rynku o 14.40, ale już od 14.00 zostaną zamknięte ulice dojazdowe do centrum miasta , a od 11.00 wyłączone odcinki na trasie przejazdu. 

Według zapalonego kolarza  rzecznika nowotarskiej policji Jacka Bobaka plan startu 1.08.2013 rysuje sie tak: Start o godz. 14.40 z płyty głównej Rynku, następnie ul. Kazimierza Wielkiego, w prawo ul. Kr. Jadwigi, w lewo ul. Krzywa – aleje do Ronda Jana Pawła II, dalej na Gronków. W tym momencie zaczyna się szybki start poza obszarem zabudowanym do Bukowiny Tatrzańskiej, przez Groń i Leśnicę, powrót do Gronkowa, dalej Trybsz, Łapsze Wyżne, Łapszanka. O godz. 16.00 wjazd na teren  Zakopanego. 

Trasa wydaje się wprawdzie prosta, ale kierowcy preferujący nie dwa, a cztery kółka już tak łatwo mieć nie będą  i to z dwóch powodów: pierwszy to taki, że około 14.00 w Nowym Targu własnie kończy sie zwyczajowo tzw. jarmark i handlowcy z targowicy rozjeżdżają się po całej południowej Polsce, a po drugie dlatego, że ruch kołowy kierowny będzie objazdami.

Jacek Bobak - rzecznik KPP Nowy Targ twierdzi, że w związku z imprezą nowotarska drogówka tak zaplanowała rozwiązanie dla komunikacji:  

Gdzieś od godz. 14.00 zostanie wstrzymany ruch na terenie Rynku. Będzie zakaz wjazdu od ul. Kolejowej. Ruch będzie się odbywał ul. Sokoła. Wstrzymany będzie ruch również od ul. Kościuszki. Z ul. Sobieskiego będzie można ominąć Rynek wjeżdżając w Kościuszki, Kościelną, Szkolną. Tak to z grubsza wygląda - dodaje.

W odrębnym komunikacie o wyłączeniach dróg informuje Urząd Miasta


Urszula Starzyk
 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA