BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Zalety papy termozgrzewalnej

08.10.2015 / czytano: 1370 razy

Chociaż klejenie pokryć dachowych wykonanych z papy wciąż kojarzy się z widokiem umazanych smołą dekarzy, to jednak warto wiedzieć, że dzięki technologii widok ten odchodzi już do lamusa.

Wszystko za sprawą nowoczesnych lepików, które pozwalają trwale łączyć elementy pokryć papowych, bez konieczności kłopotliwego zgrzewania płacht. Jedną z tych nowatorskich pap jest jej termozgrzewalny model.



REKLAMA



Za pomocą papy nowej generacji, można zabezpieczać powierzchnię dachu bezspoinowymi powłokami wodochronnymi. Znacznie skraca to czas pracy i ułatwia wykończenie elementów wieńczących szczyt budowanego budynku. Papy termozgrzewalne w swojej budowie nie różnią się zbytnio od pap asfaltowych.

Produkowane są jednak wyłącznie na osnowie wykonanym z włókna szklanego albo poliestrowego. Dodatkowo powlekane są specjalistycznie zmodyfikowanymi asfaltami, które charakteryzują się dużą elastycznością oraz trwałością.

Fachowcy z top-dach.com.pl zapewniają, iż papa wykonana z dobrej jakości materiałów

może doskonale służyć nawet trzydzieści lat.

Termozgrzewalny rodzaj papy jest znacznie odporniejszy na warunki atmosferyczne, niż jego klasyczny odpowiednik. Nie zdarza się, aby papa taka pękała na mrozie, czy na zagięciach, a przy tym wysoka temperatura nie powoduje roztapiania i mięknięcia powłoki.
   

Na ich spodniej stronie zazwyczaj przyklejana jest odpowiednia folia. Zapobiega ona sklejaniu się papy, która podczas układania poddawana jest topnieniu, dzięki czemu tworzy trwałe i solidne łączenia.

Jeśli chodzi o mocowanie, to papy można przytwierdzać do powierzchni dachu za pomocą kołków, można zastosować także specjalne gwoździe-papiaki. Należy przy tym pamiętać, że kolejne fragmenty łączy się na zakładkę, poddając je zgrzewaniu, ewentualnie skleja się je odpowiednimi masami bitumicznymi.

Budowniczy z top-dach.com.pl zwracają uwagę, że elementów nie powinno się łączyć tylko za pomocą lepiku. Jest to częsty błąd który pojawia się w czasie zastosowania tego rodzaju papy. Powoduje to, że kolejne płaty nie będą ze sobą odpowiednio mocno spojone. Efektem tego będzie przyśpieszone niszczenie tej nawierzchni. W wyjątkowych sytuacjach można zastosować kleje bitumiczne, jednak będą one wystarczające jedynie w przypadku drobnych prac naprawczych.

(ac)


Publikacja serwisu top-dach.com.pl

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA