BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

,,Zanim będzie za późno"

30.04.2013 / czytano: 478 razy

W poniedziałek 29 kwietnia uczniowie ZSPG im. Bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu wzięli udział w projekcie ,,Zanim będzie za późno”. Celem spotkania była profilaktyka w walce z narkomanią i innymi uzależnieniami. Projekt był prowadzony przez Małgorzatę Mróz oraz muzyków: Mirosława Witkowskiego, uczestnika programu ,,The voice of Poland” oraz gitarzysty, Artura Kmiecika.

REKLAMAZa pomocą śpiewu i gry na instrumencie, prowadzący starali się przekazać ważne treści dotyczące początków wpadania w nałóg alkoholowy oraz skutków tegoż uzależnienia. Aby oddać rzeczywistość i niezwykłą powagę sytuacji, zaprosili gościa specjalnego - Jacka Peciaka, który przez kilkanaście lat borykał się z tym problemem. Na własnym przykładzie pokazał rozwój choroby i jej bolesny przebieg.

W spotkaniu udział brali uczniowie szkoły - wspólnie próbowali obalić prawdy i mity o używkach. Razem z prowadzącym zainicjowali sytuację, w której mieli stanowczo odmówić i przeciwstawić się pokusie sięgnięcia po alkohol.

Zadanie okazało się trudniejsze niż mogło by się wydawać. Pan Mirek okazał się mocno przekonujący. Jednym w punktów spotkania była również nauka i porady - jak nie dać się zwieść.
   

,,Nie wiedziałem, jak poważne szkody w organizmie może wywołać alkohol czy narkotyk”- komentowali gimnazjaliści. - ,,Teraz wiem, że ,,picie” to nie zabawa, a narkotyków należy się strzec jak ognia”.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Podegrodzie.

Tekst i zdj.: Elżbieta LigasReklama społeczna________________________________________________
Wpłać 1 % podatku PIT 2012
Pomóż innym wyjść na prostą


FundacjaAnnyBorowiak.pl


Najlepiej wydane pieniądze,
bo nie wrzucamy w studnię bez dna, ale mądrze pomagamy.
   
____________________________________________________________

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA