BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Zatrucie metanolem w Czechach odbija się echem w Polsce

17.09.2012 / czytano: 2283 razy

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat dotyczący przypadków zatrucia alkoholem  metylowym w Czeskiej Republice. Tereny przygraniczne , gdzie często handlowano alkoholem z nieznanego źródła są teraz objęte szczególną kontrolą Przypomnijmy do poniedziałku w Czechach zmarło 20 osób a 35 jest hospitalizowanych

REKLAMAW związku z zaistniałą sytuacją do mediów skierowano specjalne komunikaty, w których instruuje się ludzi jak postępować w przypadku stwierdzenia objawów zatrucia alkoholowego :
W związku z przypadkami zatrucia alkoholem metylowym w Republice Czeskiej, którego źródłem jest sfałszowany alkohol wprowadzony do sprzedaży na terenie Czech, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu informuje, że w przypadku podejrzenia lub spożycia alkoholu niewiadomego pochodzenia należy udać się do najbliższego szpitala bądź wezwać karetkę pogotowia. Jedynie podjęcie wczesnego leczenia może uchronić osoby zatrute przed poważnymi konsekwencjami- czytamy w nadesłanej przez rzecznika komedy powiatowej policji w Nowym Targu, aspiranta Romana Wolskiegoi notatce. 


Alkohol metylowy odkryto w kilku sfałszowanych markach wódki. Jedna z tez przyjmuje, że skażony alkohol pochodzi z Polski.
Tę wersję zdaje się potwierdzać hospitalizowane w Opawie małżeństwo, które zgodnie twierdzi, że piło lewy alkohol kupiony na targu w Polsce.

Inna hipoteza zakłada, ze metanol pochodzi z kupionego w Polsce koncentratu niezamarzającego płynu do spryskiwaczy . Metanol decyzją  Unii Europejskiej zastąpił  w 2010 roku droższy etanol.

Polska na razie  dystansuje się od czeskich rewelacji. Ministerstwo Zdrowia ograniczyło się na razie do wydania oficjalnego komunikatu, w którym instruuje jak się zachować w dobie zatrucia metanolem.

Urszula Starzyk

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA