BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Złoty medal za geokompozyty w Kuala Lumpur

15.05.2014 / czytano: 1654 razy

Geokompozyty sorbujące wodę zostały uznane za najlepszy wynalazek z zagranicy na XXV Międzynarodowej Wystawie Inwencji, Innowacji i Technologii ITEX 2014 w Kuala Lumpur. Oprócz prestiżowego wyróżnienia Best Invention-Overseas otrzymały także złoty medal.

REKLAMAMalezja z racji swojego ukształtowania terenu i klimatu ma duże problemy z erozją. Nasze rozwiązanie przeciwerozyjne wzbudziło bardzo duże zainteresowanie. Okazało się, że geokompozyty mogą znaleźć zastosowanie na plantacjach palm czy przy uprawie drzew durian, którego owoce o niezwykle intensywnym zapachu są przysmakiem Malezyjczyków – powiedział dr Krzysztof Lejcuś.

Targi ITEX, należące do najwyżej ocenianych azjatyckich wystaw wynalazków, gromadzą corocznie ponad 1000 wystawców z Malezji, Azji i Europy. Tegoroczna, jubileuszowa 25. edycja wystawy odbywała się w dniach od 8 do 10 maja, odwiedziło ją ponad 12 tys. zwiedzających.

                         

Na polskim stoisku prezentowane było 16 wynalazków. Zostało ono przygotowane przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Ambasadą RP w Kuala Lumpur.

Polska postrzegana jest w Malezji jako kraj szybkiego wzrostu gospodarczego. Prezentowane przez nas rozwiązania cieszą się tu dużym zainteresowaniem. Konsul Ambasady RP w Kuala Lumpur, Artur Dąbrowski zapewnia, że coraz więcej polskich produktów i technologii znajduje tu zastosowanie – powiedział dr Krzysztof Lejcuś.

Nagroda Best Invention - Overseas jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym dla wynalazków spoza Malezji. Przyznawana jest jako jedna nagroda dla wszystkich kategorii wynalazków. W tym roku trafiła do rąk dr. Krzysztofa Lejcusia za wynalazek „Element geokompozytowy, zwłaszcza do wspomagania wegetacji roślin”.

* * *
To nie pierwsze wyróżnienie dla opracowanego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wynalazku. Do tej pory geokompozyty sorbujące wodę otrzymały nagrodę za najlepszą prezentację podczas międzynarodowej konferencji z zakresu nauk przyrodniczych i środowiska ICNSE 2014 w Dubaju, złoty medal na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSEL INNOVA 2013 oraz dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

                                          
Małgorzata Wanke-Jakubowska, rzecznik prasowy Uniersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na podstawie informacji Karoliny Gerlicz i Doroty Sikory

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA