BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Zygmunt Chajzer zdradza tajemnice recyklingu

04.09.2018 / czytano: 311 razy

Tajemnice Recyklingu - pod taką nazwą startuje prowadzony przez Zygmunta Chajzera, ekologiczno - edukacyjny wideoblog, którego pomysłodawcą jest Europejska Platforma Recyclingu. Premiera pierwszego odcinka to jedno z ważniejszych wydarzeń we wrześniu, miesiącu kiedy w całej Polsce rozpoczyna się nowy, ekologiczny rok szkolny.

REKLAMAOd 2017 roku ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. realizuje projekt ERP.TV. Na samym początku reporterami Młodej Telewizji Edukacyjnej były dzieci (m.in ze Szkoły Podstawowej nr 279 w Warszawie). Uczniowie nawiązując do formuły znanej z kultowych programów telewizyjnych takich jak „5-10-15”, czy „Teleranek” występowali w roli dziennikarzy. Rozmawiali z ekspertami i gwiazdami, a także odwiedzali ciekawe miejsca.
 
 
Narratorem nowego cyklu „Tajemnice Recyklingu” został znany dziennikarz, prowadzący wiele programów telewizyjnych i uczestnik jesiennej edycji „Ameryka Express” - Zygmunt Chajzer. To idealny przykład doświadczonego dziennikarza, ciekawego świata, a jednocześnie świadomego rodzica, który od najmłodszych lat wpajał swojemu synowi - Filipowi Chajzerowi postępowanie w zgodzie z poszanowaniem środowiska naturalnego. Nic więc dziwnego, że dzisiaj ojciec i syn, bardzo chętnie angażują się w akcje proekologiczne. 
 
Zygmunt Chajzer będzie głównym bohaterem wydarzenia, które odbędzie się 19 września w ekologicznym Hotelu SixtySix przy ul. Nowy Świat 66 w Warszawie. Podczas eventu odbędzie się nie tylko premiera wideobloga z prezentacją pierwszego odcinka „Tajemnic Recyklingu”. Aby uczcić ekologiczne rozpoczęcie roku szkolnego gwiazdy wraz z dziennikarzami zaangażują się w trzy EKO aktywności: segregację odpadów, przygotowanie eko-stylizacji oraz eko-toreb pod okiem projektantek - Anny Kubisz i BBernad. Skosztują również prawdziwie ekologicznych soków od Eko Sok Bar, a całość wydarzenia będzie miała multimedialne wsparcie w aplikacjach na runvido.com i image4you.eu . Chcemy pokazać, że tego dnia nie ma podziałów, a dziennikarze, niezależnie od wybranego medium w którym pracują, jednoczą się w słusznej sprawie i mówią otwarcie jak dbają o środowisko naturalne. Mamy nadzieję, że w ten sposób zarówno opiniotwórczy dziennikarze, jak i gwiazdy przyczynią się do zgłębiania tajemnic oraz propagowania idei recyklingu.
 
 
 
Czy wiesz, że:
- Polacy zużywają najwięcej w Europie torebek foliowych, blisko 500 rocznie na jednego mieszkańca;
- Czas rozpadu torebek foliowych liczy się w dziesiątkach lat,  a jak wynika z badań potrzebujemy ich na 12 do 20 minut;
- Przeciętna rodzina w Polsce wyrzuca rocznie 1000 plastikowych butelek;
- Raport GIOŚ stwierdza, że w 2016 r. na polski rynek wprowadzono łącznie ponad 583,1 tys. ton sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W tym samym czasie łącznie zebrano ponad 232,6 tys. ton zużytego sprzętu oraz przetworzono 223 tys. ton. Odzyskowi, w tym recyklingowi oraz unieszkodliwianiu, poddano 190,4 tys. ton odpadów powstałych ze zużytego sprzętu poddanych w 2016 r. Najwięcej recyklingowi poddano wielkogabarytowych urządzeń gospodarstw domowych (97,19 ton, czyli 51,04 proc.). Masa zużytego sprzętu przekazanego do ponownego użycia wyniosła ponad 864 tys. kg.
- Raport bateryjny GIOŚ stwierdza, że w 2017 r. w Polsce zebrano 8 411 931,21 kg zużytych baterii i akumulatorów przenośnych, osiagąjąc poziom zbierania 65,74 %. Poziom recyklingu zużytych baterii i akumulatorów wyniósł aż 90,97%.
 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA