BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Dzień Polskiego Biznesu w Pradze

13.04.2016 / czytano: 2325 razy

 
W ubiegłym tygodniu odbyło się V Czesko-Polskie Forum Gospodarcze zorganizowane przez czeskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze, Klub Polskiego Biznesu w Republice Czeskiej, Ministerstwo Przemysłu i Handlu Republiki Czech.
REKLAMAPodczas konferencji wygłosili wystąpienia: Martin Pospisil, dyrektor Departamentu Zagranicznych Polityk Gospodarczych Ministerstwa Przemysłu i Handlu RCz, Dariusz Marcinkowski, prezes Klubu Polskiego Biznesu w Republice Czeskiej, Vladimír Bärtl, wiceminister w czeskim Ministerstwie Przemysłu i Handlu, Radosław Domagalski-Łabędzki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju RP, Jan Dejl, dyrektor Departamentu Wspierania Finansowego i Sterowania Projektami w Ministerstwie Przemysłu i Handlu RCz, a także Martina Jakl ze Stowarzyszenia Czeska Innowacja, RS DYNAMICS Ltd., Maciej Ślęzak, przedstawiciel Agencji Rozwoju Przemysłu RP, dyrektor Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Mówiono możliwościach pogłębienia polsko-czeskiej współpracy gospodarczej w przemyśle, rozwoju nowych form współpracy dwustronnej w zakresie innowacji i start-upów.
 
- W Czechach dobrze sprzedaje się polska żywność, bo jest uważana za smakowitą i tanią – mówi Jan Bajkowski z agencji handlowej  Eurotrader321.pl  - Od lat znane są w Czechach także polskie meble, tak jak w wielu innych krajach.
   

Na temat polsko-czeskiej współpracy transgranicznej wypowiedzieli się: Dagmara Ponechalová z zarządu Czesko-Polskiej Izby Handlowej, Oskar Mužíček, dyrektor czeskiej Wojewódzkiej Izby Gospodarczej w Libercu oraz Powiatowej Izby Gospodarczej w Jabloncu nad Nisą,  Jacek Woźnikowski, dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrza. Paneliści wskazali najważniejsze problemy i wyzwania oraz możliwości jej dalszego rozwoju polsko-czeskiej wymiany gospodarczej.
 
Doświadczenia i wnioski z działalności inwestycyjnej na polskim i czeskim rynku omawiali Sławomir Majman, prezes Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Adam Suchanek, dyrektor biura CzechTrade w Warszawie, Filip Winkelhofer, prezes Zarządu Kovosvit Mas, S.A., Lenka Heuerová, dyrektor spółki Nowy Styl Group CZ Sp. z o.o., Marek Świtajewski, prezes Zarządu Unipetrol S.A.
 
Spotkania i rozmowy zakończyła degustacja polskich potraw.
 
(a)
 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA