BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl
18/04/2017 - 81-letni neonazista stara się o azyl na Węgrzech. "Orban mówił, że uchodźcy polityczni z Europy są tu mile widziani"

Niemiecki neonazista Horst Mahler decyzją sądu został aresztowany na Węgrzech, dokąd uciekł i gdzie ubiega się o azyl. 81-latek chciał uniknąć w ten sposób w Niemczech kary więzienia za negowanie holokaustu i podżeganie do antysemityzmu. 
 
Sąd w Budapeszcie orzekł, że ponieważ niektóre szczegóły dotyczące niemieckiej prośby o ekstradycję Mahlera nadal wymagają wyjaśnienia, areszt potrwa do 26 czerwca. - Nadzór przed ekstradycją zostanie zniesiony, a oskarżony odzyska wolność, jeśli do 26 czerwca nie wpłynie europejski nakaz aresztowania - mówiła podczas rozprawy w Budapeszcie sędzia Zsolt Gal. 
.

Mahler z wnioskiem o ekstradycję zwrócił się do samego premiera Węgier. - Viktor Orban publicznie powiedział, że nie popiera polityki Unii Europejskiej dotyczącej uchodźców z Azji i Afryki, ale uchodźcy z krajów europejskich, którzy są skazywani za poglądy polityczne, są na Węgrzech mile widziani - tłumaczył dziennikarzom przed rozprawą. 
 
Horst Mahler był jednym z założycieli Frakcji Czerwonej Armii (RAF), która w latach 70. rozpętała w zachodnich Niemczech krwawą kampanię terroru. Później stał się orędownikiem skrajnie prawicowych poglądów. Był wielokrotnie skazywany za negowanie holokaustu i gloryfikowanie III Rzeszy.
Ogłoszenia bezpłatne
Dodaj wydarzenie Dodaj ogłoszenie
animowana ikona ładowania