BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Korczowski w ÉVRY

06.03.2011 / czytano: 1631 razy

Między 5 a 25 marca we francuskim ÉVRY (Musée Paul Delouvrier) można oglądać wystawę Bogdana Korczowskiego pod tytułem: "ORBIUM COELESTIUM".
 

REKLAMABogdan Korczowski urodził sie 29 wrzesnia 1954 roku w Krakowie, z którym czuje sie do dziś emocjonalnie zwiazany. W 1978 ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych w pracowni prof. Wlodzimierza Kunza. Debiutował na festiwalu "Nowa Ruda" w 1974 roku z performance "Bialy Rower", bezpośrednio inspirowany heppeningami Tadeusza Kantora.

W latach 80-tych osiedlił sie w Paryżu, gdzie mieszka do dzisiaj. Tam otrzymal dyplom Panstwowej Wyższej Szkoly Sztuk Plastycznych (Beaux-Arts) Za swojż dzialalnożć artystyczną zostal wyróżniony w 1986 roku nagrodą Rady Regionu Ile-de-France w Paryzu. W 1988 otrzymał stypendium Fundacji Pollock-Krasner w Nowym Jorku, gdzie wielokrotnie przebywał i wystawiał w latach 1986-1995.


 

za:  http://www.korczowski.com/
 

Jeden z krytyków pisząc o malarstwie Korczowskiego, nazywa je "prawdziwym chromatycznym pijaństwem". Jego nastrojotwórcze barwy, ich ekspresywność i dynamizm sprawiają, iż abstrakcyjny koloryzm artysty nabiera wymiaru emocjonalnego. Niektóre z jego obrazów, dzięki ciekawym zestawieniom barw i wrażeniu przestrzenności, jakie wywołują, stwarzają uczucie bezpośredniego kontaktu z natura. Korczowski tworzy własny świat, w którym rożne kultury i ich tradycje mieszają sie z żywiołami naturalnymi: ogniem, woda, ziemia i niebem.
 

za: http://www.korczowski.com/
Na temat B. Korczowskiego pisaliśmy:


http://www.portalpolski.pl/slaskie-19/ty
chy-122/tadeusz-kantor-wiecznie-zywy-391.text.htm

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA