BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Jean Claude Van Dame w Nestville Park

20.06.2012 / czytano: 10275 razyJan Claude Van Dame, światowej sławy aktor i europejski mistrz karate otworzy Nestville Park na Spiszu.
W wiosce Hniezdne, położonej w odległości 5 km od Zamku Lubovnia powstał gigantyczny skansen rzemiosła i narzędzi używanych w minionych epokach.

Główna atrakcją Nestville Park na dziś jest monstrualnych rozmiarów rzeźbiony obraz, zaliczany już teraz do największych w Europie

REKLAMAUroczystość otwarcia słowackiego sezonu turystycznego na Spiszu zaplanowano na 30 czerwca 2012r.
O 9.30 rozpocznie się ceremonia z udziałem Jan Claude Van Dame.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Wśród przygotowanych atrakcji wymienia się występy regionalnych zespołów ludowych, konkursy, pokazy taneczne, animacje dla dzieci, liczne degustacje oraz koncerty słowackich zespołów muzycznych. Przewiduje się tez, że sobotni wieczór  30.06. w Nestville Park zakończy się równo o 24.00.

Nestville Park to żywy skansen, którego zadaniem jest przybliżyć współczesnym całe procesy technologiczne związane z uprawą i przetwarzaniem zboża czy produkcją gorzałki czyli warzeniem- od XIII w do dziś. 
 
Samo patrzenie to nie wszystko. Każdy odwiedzający będzie mógł kosztować produkty wyprodukowane w jego obecności w sali degustacji będącej integralną częścią Nestville Park, tak jak i Nestville Catering Service obsługujący akcje towarzyskie, eventy, rauty, szkolenia itp. Imprezy.
  Centralne miejsce w Nestville Park zajmuje jeden z największych rzeźbionych obrazów w Europie. Nad gigantycznym dziełem przez trzy lata pracowało siedmiu rzeźbiarzy. Obraz przedstawi sceny z życia Hniezdne Od XII wieku mieszkańcy wsi zajmowali się przede wszystkim rolnictwem tj. uprawą ziemi i zbóż. Obraz o szerokościi 6m15cm i wysokości  2m15 cm wykonano w 80-letnim lipowym drewnie spod Tatr, a ramę obrazu zrobiono ze 100-letniej sosny
 Nazwa Nestville powstała z połączenia słów NEST- oznacza gniazdo i WILLE-skrótu od village, czyli wieś.  Projekt NestVille Park zrealizowano w Hinezdne, w najmniejszym miasteczku Królestwa Węgierskiego. Hniezdne leży w odległości 5km od malowniczego Zamku Lubovnia. Północne Pieniny i Spisz, gdzie ulokowano Nestville Park- to turystycznie atrakcyjny teren Bystrego Dunajca, pełen magicznej przyrody i najczystszego na Słowacji powietrza. Miejsce określane kraina Górali, Łemków, Niemców i Słowaków stanie się dzięki otwieranemu Nestville Park i udziałowi aktora i karateki Jane Claude Van Dame ma szanse stać się największą atrakcja turystyczną Europy.
Urszula Starzyk

zdjęcia: Centrum Słowackiej Turystyki

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA