BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Zabójstwo księdza i fiasko rozmów w Tanzanii

20.02.2013 / czytano: 1432 razy

Jak informuje Radio Watykańskie, wczoraj na Zanzibarze nieznani sprawcy zastrzelili ks. Evarista Mushię przed kościołem, w którym miał odprawić Mszę. Niedługo potem wielu tanzańskich biskupów i kapłanów otrzymało SMS-y z pogróżkami. Jak zapewniają szantażyści,  to dopiero początek szeroko zakrojonej akcji przeciwko wyznawcom Chrystusa.

REKLAMA 
W odpowiedzi na zamordowanie katolickiego księdza premier Tanzanii Mizengo Pinda zwołał nadzwyczajne zebranie z przedstawicielami Kościoła Katolickiego i Islamu, które zakończyło się niepowodzeniem. Warunkiem rozmów, wysuniętym przez muzułman, było wypuszczenie na wolność zabójcy protestanckiego pastora Mathew Kachira, zamordowanego 10 lutego.
 
- W tym kontekście przypomina się, że urzędujący prezydent Jakaya Kikwete w czasie kampanii przedwyborczej obiecał muzułmanom, że do konstytucji zostaną wprowadzone elementy prawa szariatu. Teraz radykalne ugrupowania domagają się wypełnienia obietnicy – informuje Radio Watykańskie.
 
- „Dziękujemy naszej młodzieży wyszkolonej w Somalii, że zabiła niewiernego. Wielu innych umrze. Spalimy domy i kościoły” – tej treści wiadomość została rozesłana po wczorajszym zabójstwie księdza przez grupę sygnującą się jako „Odnowa Muzułmańska”. Wiadomość kończy się wezwaniem do chrześcijan: „Jeszcze nie skończyliśmy. W czasie Wielkanocy przygotujcie się na najgorsze”. – dodaje redakcja Gościa Niedzielnego.
 
Chrześcijanie stanowią niespełna 3 procent mieszkańców Zanzibaru, stanowiącego część Republiki Tanzanii. Całkowita liczba ludności zamieszkującej Zanzibar to 1,2 mln.

(dyzma)


Reklama społeczna________________________________________________
Najlepiej wydane pieniądze,
bo nie wrzucamy w studnię bez dna, ale mądrze pomagamy.


FundacjaAnnyBorowiak.pl

Wpłać 1 % podatku PIT 2012
Pomóż innym wyjść na prostą
   
____________________________________________________________
 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA