BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Polskie miasteczko sferyczne w Tessenderlo Chemie

25.05.2011 / czytano: 472 razy

W belgijskiej miejscowości Tessenderlo, w pobliżu Antwerpii, odbyły się dni otwarte fabryki substancji chemicznych Tessenderlo Chemie Group. 

Na potrzeby eventu dla fabryki substancji chemicznych polska firma Freedomes stworzyła tymczasowe miasteczko sferyczne za pomocą ośmiu namiotów kulistych o różnej wielkości. Hale sferyczne Freedomes zostały ustawione przy głównym wjeździe na teren fabryki, skąd odwiedzający rozpoczynali podróż po zakładzie.

REKLAMAInnowacyjne namioty, których Freedomes.pl dostarczył aż osiem sztuk, zdecydowanie odróżniały się od otaczającej architektury i przyciągały na wystawę wielu przechodniów. Wszystkie namioty sferyczne Freedomes były połączone ze sobą tunelami, a także łączyły ustawione w pobliżu hale namiotowe.
 
Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z historią firmy, prowadzonymi w Tessenderlo badaniami i rozwojem nowych technologii, procesem produkcji wyrobów chemicznych, aspektów związanych z ochroną środowiska i bezpieczeństwem.

Cztery namioty Freedome 75, dwie konstrukcje kuliste Freedome 110, jedna kopuła Freedome 50 oraz hala sferyczna Freedome 150 przeniosły publiczność do świata chemii, przedstawionego na interaktywnych wystawach.    
 
Przedstawiciele fabryki, udowadniali publiczności jak wszechstronne zastosowanie mają surowce produkowane w Tessenderlo Chemie, przedstawiając niezliczoną ilość przedmiotów codziennego użytku, do produkcji których użyto materiałów stworzonych w fabryce. Wyobraźnię widowni najbardziej pobudzał widok sportowego Mercedesa SLR, którego kokpit i elementy wnętrza są produkowane z wykorzystaniem surowców z Tessenderlo.

 
Wielu odwiedzającym, podróż po sferycznej przestrzeni jednoznacznie kojarzyła się z wizytą w kosmicznej bazie na odległej planecie, a na twarzach odwiedzających wychodzących z ostatniego namiotu sferycznego widać było rozczarowanie, że mimo wszystko znajdują się na Ziemi.
 
Gdyby jednak w przyszłości ludzkość zbudowała osadę na odległej planecie, możemy być pewni, że nie zabraknie tam przedmiotów stworzonych dzięki surowcom z Tessenderlo.

(ac) 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod: