BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

The Point, Milton Keynes – pierwsze Multikino w UK

25.04.2012 / czytano: 1289 razy

The Point to kompleks rozrywkowy w centrum Milton Keynes, który wybudowany w 1985 roku został pierwszym Multikinem w Wielkiej Brytanii. Forma architektoniczna, którą przedstawia - ziggurat-form – charakteryzuje się tysiącami czerwonych neonów, łączących się na wierzchołku podkreślając kształt budowli – piramidę.
 
Na ówczesne czasy nowoczesny obiekt The Point był kinem z 10 salami i pasażem gier.

REKLAMA 
Od 1985 roku obiekt był prowadzony przez wiele organizacji - pierwszą było AMC Theatres w połączeniu z Milton Keynes Entertainment Corporation (MKEC), a po roku obiekt przejął United Cinemas International (lepiej znany jako UCI) we współpracy z MKEC.
 
Powstanie kompleksu i uruchomienie kina spowodowało zamknięcie tradycyjnych kin w Bletchley i Newport Pagnell.
 
The Point nie pozostał jedynie kinem. W budynku w latach jego świetności mieścił się bar Croc, pasaż gier i klub nocny oraz salon gry bingo (GALA Bingo).
 
W 1995 roku po remoncie budynku otwarto pizzerię Deep Pan Pizza (później Fresh Pizza Company), klub odnowy biologicznej i bar / klub nocny Oasis (później Nexus).
 
W latach dziewięćdziesiątych popularność The Point spadała. Kumulacja kiepskiej passy nastąpiła w 2002 roku, wraz z otwarciem konkurencyjnego multipletu w Xscape. Trudna sytuacja spowodowała drastyczny spadek zainteresowania wizytami w The Point. Wszelkie działania grupy UCI łącznie z obniżeniem cen biletów na seanse nie przyniosło oczekiwanych skutków.
 
Kino zostało wynajęte przez easyGroup, zmieniono nazwę kina na easyCinema.com. EasyGroup ograniczyło koszty prowadzenia kina do minimum – stanowiska z napojami i przekąskami zostały zlikwidowane, natomiast widzowie mogli przynosić własne słodycze. Ceny zaczynały się od 20 penców – kierowano się zasadą – im wcześniej kupisz bilet tym będzie on tańszy. Niestety ten model biznesowy był nieudany i w 2006 roku kompleks został przejęty przez sieć Odeon.
 
Do dziś w The Point znajduje się kino Odeon, które stanowi cichą i klimatyczna alternatywę dla zatłoczonego Cineworld.

Więcej: www.odeon.co.uk


Portal Polaków w Wielkiej Brytanii

www.MiltonKeynes.com.pl
 
 


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA