BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

W Waszyngtonie ambasador RP zamyka drzwi przed polskimi dziećmi nie tylko z okazji świąt Bożego Narodzenia

11.12.2012 / czytano: 3652 razy


Ambasador RP w Waszyngtonie zamknął drzwi przed polskimi dziećmi – podało Radio RMF- FM- teraz usiłuje załagodzić sprawę.

REKLAMA 
 
 Ambasador RP Ryszard Schnepf odmówił rodzicom polskich dzieci , uczęszczających do polskiej szkoły w Waszyngtonie zorganizowania w ambasadzie spotkania świątecznego. W rozmowie z radą rodziców zapowiedział również , że uroczystości z okazji  początku i zakończania roku szkolnego nie będą mogły odbywać się w ambasadzie.
Według dziennikarzy RMF teraz ambasador utrzymuje, że nie odmówił, a uzależnił organizacje imprez dla polskich dzieci od technicznych możliwości obsługi spotkań.  
Polonia jest oburzona. Nie oczekiwano bowiem od ambasadora żadnego wsparcia finansowego, a tylko proszono o udostępnienie sali na tradycyjne  bożonarodzeniowe spotkanie.

Żal rodziców jest tym większy, ze kilkanaście dni temu żona ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, Anne Applebaum w rezydencji ambasady promowała swoje książki, a w przygotowanie tej imprezy zaangażowano wielu pracowników ambasady.

Rząd Polski wydał 14 milionów dolarów na zakup i remont rezydencji dyplomaty obok której znajduje się sala bankietowo- konferencyjna gdzie dotąd zapraszano polskie dzieci .

Ryszard Schnepf, waszyngtoński ambasador RP , wprawdzie przedkłada dziennikarzom RMF.FM  całą listę planowanych przez ambasadę imprez.Szkopuł tylko w tym, że nie ma w nich miejsca dla najmłodszych.

Ambasada ma obowiązek utrzymywać i promować więzi z Polonią i Polonii z Polską , dotyczy to również pielęgnowania polskich obyczajów i zwyczajów , a do takich należą m.in  obrzędy bożonarodzeniowe .

Urszula Starzyk

źródło RMF.FM

więcej na RMF24.pl

REKLAMA_________________________________________________________

Zamówienia tel: 18 261 06 34
______________________________
 

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA


Wideo