BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

List europosła Migalskiego do Gerarda Depardieu

29.01.2013 / czytano: 1298 razy


"To Pana sprawa, gdzie Pan mieszka i gdzie Pan płaci podatki. Jednak przekroczył Pan wszelkie granice nazywając Rosję "wielką demokracją". Albo jest Pan nieskończenie głupi, albo też nieświadomy słów, jakie Pan wypowiada" - oto fragment listu, który dr Migalski wysłał na poczcie w Katowicach do nowego obywatela Rosji, Gerarda Depardieu.

REKLAMAFrancuski aktor po tym, jak Władimir Putin podpisał dekret o przyznaniu mu rosyjskiego obywatelstwa, wystosował list otwarty do dziennikarzy rosyjskich, w którym podkreślał swą sympatię do rosyjskiego prezydenta, a Rosję nazwał właśnie krajem "wielkiej demokracji".  Dr Migalski, który jest członkiem Delegacji Parlamentu Europejskiego do Komisji Współpracy Parlamentarnej Unia-Rosja i nieustannie interweniuje w sprawie łamania podstawowych praw człowieka i wolności obywatelskich w Rosji, uznał te słowa za nieprawdziwe i krzywdzące dla tych wszystkich, którzy walczą o demokrację i poszanowanie praw człowieka w Rosji i którzy są represjonowani oraz prześladowani przez rosyjskie władze. Dlatego też poseł postanowił osobiście zwrócić się do Gerarda Depardieu.

Wraz z listem francuski aktor otrzyma od posła raport międzynarodowej organizacji Human Rights Watch, który przedstawia faktyczny stan demokracji i przestrzegania praw człowieka w Rosji. Depardieu będzie mógł z niego dowiedzieć się więcej na temat sytuacji działaczy praw człowieka i niezależnych dziennikarzy, którzy są w Rosji zastraszani i prześladowani, a także na temat ograniczania wolności słowa i zgromadzeń oraz rosyjskich wyborów, które od momentu objęcia władzy przez Putina nie są uznawane są za demokratyczne i wolne.

Dr Migalski wysłał również do Depardieu krótki film dokumentalny o sprawie Siergieja Magnickiego, prawnika zaangażowanego w walkę z korupcją, który zmarł w rosyjskim więzieniu, wskutek tortur i nieudzielenia mu pomocy medycznej. "Niech Pan będzie szczęśliwy i bogaty, ale niech Pan więcej nie mówi takich bzdur, gdyż obraża Pan osoby, które walczą o demokrację i poszanowanie praw człowieka w Rosji"  - napisał europoseł.

Piotr Kuropiej
www.PiotrKuropiej.pl

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA