BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl
11/07/2018 - Nie radzicie sobie z Rosją, tylko ją wzbogacacie - Trump ostro do szefa NATO
 
Podczas rozmowy Donalda Trumpa z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem w Brukseli doszło do ostrej wymiany zdań. Przywódcy spotkali się na roboczym śniadaniu poprzedzającym dwudniowy szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego.
 
Donald Trump krytykował Niemcy za niskie wydatki na obronność oraz podpisanie umowy na dostawy gazu z Rosją oraz plany budowy gazociągu Nord Stream 2. Jens Stoltenberg tłumaczył prezydentowi USA, że „NATO jest sojuszem 29 państw i zdarzają się rozbieżne wizje i różnice zdań”.
 
- Jednak siłą NATO jest właśnie to, że pomimo różnic zawsze byliśmy w stanie wypełniać podstawowe zadanie obrony i zabezpieczanie siebie nawzajem, ponieważ rozumiemy, że razem jesteśmy silniejsi niż osobno. Sądzę, że dwie wojny światowe i zimna wojna nauczyły nas tego – przekonywał Stoltenberg.
 
- Jak mamy być razem, skoro jedno państwo bierze energię od państwa czy grupy państw, przed którymi domaga się ochrony? - odparł Trump. Po czym dodał: - Nie radzicie sobie z Rosją, a jedynie ją wzbogacacie – ocenił prezydent USA.
Ogłoszenia bezpłatne
Dodaj wydarzenie Dodaj ogłoszenie
animowana ikona ładowania