BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl
11/07/2018 - Donald Trump skrytykował Niemcy za niskie wydatki na obronność, podpisanie umowy na dostawy gazu z Rosją
Donald Trump skrytykował Niemcy za niskie wydatki na obronność, podpisanie umowy na dostawy gazu z Rosją oraz plany budowy gazociągu Nord Stream 2. Prezydent USA wypowiadał się w ten sposób podczas rozmowy z sekretarzem NATO Jensem Stoltenbergiem w Brukseli przed dwudniowym szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego.
 
Trump ocenił, że podpisanie „gigantycznej” umowy gazowej jest „bardzo smutne”. - Wychodzi na to, że my bronimy Niemiec, Francji, bronimy tych wszystkich państw, a niektóre spośród nich w tym samym czasie podpisują z Rosją umowę na rurociąg, w związku z czym do kieszeni Rosji trafią miliardy dolarów – tłumaczył prezydent USA.

Donald Trump przypomniał, że szefem rady dyrektorów w rosyjskim koncernie naftowym „Rosnieft” budującym rurociąg jest były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder. - Ostatecznie Niemcy, których 70 proc. zapotrzebowania na gaz pokryje Rosja, znajdą się pod jej kontrolą – dodał Trump. 
 
Trump zwrócił uwagę, że Niemcy wydają na obronność „nieco ponad 1 proc. PKB”, gdy „faktyczne wydatki USA osiągają 4,2 proc. zdecydowanie większego PKB”. - Sądzę, że to też jest nie w porządku – wyraził swoją opinię prezydent USA.

 
 
Ogłoszenia bezpłatne
Dodaj wydarzenie Dodaj ogłoszenie
animowana ikona ładowania